האם יש הבדל במחירים בין צימרים בצפון לבין צימרים בדרום?

מעוניינים לצאת לחופשה בצימר ולא בטוחים באיזה אזור לבחור. שואלים את עצמכם האם קיים הבדל בין המחיר של לילה בצימר בצפון הארץ כמו בגליל, אזור הכינרת והגולן לבין צימרים בדרום הארץ במצפה רמון, הנגב ואפילו אילת? ובכן הפוסט הבא בדיוק בשבילכם.

אנשים רבים בטוחים כי המחירים ללילה בצימר בצפון גבוהים יותר בהשוואה לדרום, אבל לא תמיד זה ככה. כדי להבין איך בדיוק זה עובד, הנה הקריטריונים שמשפיעים על המחיר שנקבע.

מה קובע את המחיר של הצימר?

  1. עונה בשנה – בחגים ובסופי שבוע המחירים אוטומטית עולים וזה לא משנה אם מדובר בצפון או בדרום
  2. מתיחות – בתקופת של מתיחות באחד משני האזורים הללו (לרוב זה לא במקביל) המחירים יורדים באופן משמעותית. אם למשל יש מתיחות בדרום הארץ, אז המחירים לצימרים בדרום ירדו והמחירים לצימרים בצפון יעלו מעט.
  3. ביקוש מול היצע – כמו כל דבר אחר, גם כאן המחיר נע בהתאם לביקוש. בתקופות שיש פחות ביקוש לחופשה בצימר, המחירים יורדים וכשיש עומד ועוד ועוד אנשים מחפשים חופשה בצימר, המחיר יעלה.
  4. מה כוללת החופשה – המחירים ללילה משתנים בהתאם למאפייני החופשה, למשל מה יש בתוך הצימר, האם יש אמבט ג‘קוזי, האם החופשה כוללת ארוחת בוקר, האם מדובר בצימר מבודד או שיש במתחם כמות גדולה של צימרים, האם יש מטבח מאובזר ועוד. ככל שהחופשה יותר מפנקת המחיר עולה.

אם אתם רוצים להוזיל את החופשה שלכם, שווה להשוות מחירים בין האתרים השונים, להזמין כמה שאפשר מראש או לחלופין לנסות למצוא דילים של הרגע האחרון.