צימרים לגיל הזהב

למרות שאלפי ישראלים מעדיפים לצאת לחופשה מחוץ לגבולות הארץ, עדיין חלק גדול מהאזרחים הישראליים, ולא מעטים מהם בני גיל הזהב, בוחרים לנפוש בישראל, ולהישאר קרובים לבית.

ייתכן ואנשים בגיל מבוגר כבר טיילו במקומות שונים בעולם, ומה שהם מבקשים לעצמם כעת זה צימר רומנטי, מפנק ושקט בנוף מרהיב שיאפשר להם לנוח הרחק ממהומת שדות התעופה ורחובות הערים הגדולות. חופש שבו יוכלו להתעורר אט אט לארוחת בוקר עשירה ומזינה, ליהנות מהליכה רגלית באזור ואולי גם מעיסוי וטיפולי ספא נוספים, בהתנהלות רגועה ואיטית. לא צריך להספיק להיות בשום מקום ולא צריך להספיק לראות הכול. אין ספק שגם אנשים שמתגוררים במסגרת דיור מוגן או בתי אבות, ייהנו לצאת מדי פעם לצימר מפנק בנוף אחר בארץ.

אולי ההעדפה לנפוש בארץ קשורה גם למודעות הגוברת והולכת בשנים האחרונות באשר להשפעות של האדם על התחממות כדור הארץ. כל אחד מתבקש לתת את חלקו כדי להפחית את טביעת כף רגלנו הפחמנית. וכמובן שהטיסות התכופות לא תורמות לסביבה הירוקה ולאימא אדמה.

ובכן, אם אתם מחליטים שגם אתם רוצים לבלות את החופשה הבאה שלכם בצימר בארץ, איך תדעו במה לבחור ומה לעשות בחופשה הבאה?

כמובן שהבחירה בצימר תלויה בסוג החופשה שלכם. האם אתם מבקשים חוויה זוגית רומנטית, חופשה עם הנכדים והילדים, או אולי חופשה עם חברים? תוכלו למצוא מקום מתאים לכל סוג של חופשה באתרי אינטרנט שמפרסמים צימרים בארץ מהצפון ועד לדרום, כולל כאלה שמתאימים במיוחד לצרכי בני גיל הזהב.

אטרקציות גם לבני גיל הזהב

מגוון האפשרויות הוא רחב. אם אתם אוהבים לשחות, תוכלו לבחור בצימר שבו בריכה פרטית. אם אתם נהנים מאטרקציות אתגריות, תוכלו ליהנות מטיול ג'יפים, ראפטינג, טיול סוסים ועוד.

צימרים למבוגרים שזקוקים לסיוע סיעודי

גם בני גיל הזהב שזקוקים לסיוע ולעזרה יכולים ליהנות מחופשה בצימר. מבוגר שמקבל סיוע צמוד של מטפל סיעודי יכול לבקש מהביטוח הלאומי או מהדיור המוגן שהמטפל ילווה אותו בחופשה. כך יוכל המבוגר ליהנות מסיוע צמוד של המטפל הסיעודי שלו (כולל עזרה ברחצה, באכילה, ואפילו ליווי לטיול ג'יפים). חופשה בליווי צמוד של המטפל הסיעודי מאפשרת למבוגר ליהנות מהחופשה השנתית בצימר המפנק, מבלי לוותר על פעילויות שלא יוכל לבצע אותן ללא עזרה וסיוע.

צימרים שמתאימים למי שתנועתם מוגבלת

בישוב אמירים יש צימרים שמתאימים לאנשים שתנועתם מוגבלת. הצימרים משקיפים לנוף מדהים והמחירים שווים לכל נפש. ניתן להזמין במקום עיסוי ישר לחדר, וכמובן גם ארוחת בוקר במיטב המסורת הכפרית.

צימרים אחרים שממוקמים במעלה גמלא מציעים בריכת שחיה שבה מתקיימים טיפולים הידרותרפיים, וטיפולים אלטרנטיביים אחרים שמתאימים גם לבני גיל הזהב. בסמוך לצימרים אלה ממוקמת כנסיית הר האושר, שבה נשא ישו את "דרשת ההר". המקום, המרהיב כשלעצמו, מתאים גם לביקורים של אנשים שתנועתם מוגבלת.

בנוסף, בדרך כלל כשמודיעים מראש לבעלי המקום, אפשר לקבל בכל צימר תפריט דיאטטי שמתאים לבעיות הבריאות של האורח.