קראוון נגרר או צימר – מה עדיף?

עונת הטיולים כבר בעיצומה ורבים מאיתנו מתלבטים לגבי הצורה שבה נבחר לטייל. אחת השאלות שעולות בקרב נופשים רבים לא רק בישראל, אם כי בעולם כולו היא מה עדיף – קראוון או צימר?. אז בחרנו להציג בפניכם את היתרונות אל מול החסרונות, ההחלטה היא כמובן שלכם.

קראוון נגרר – יתרונות מול חסרונות

היתרון החשוב והבולט ביותר של השכרת קראוון נגרר לתקופה של יום, יומיים ואפילו שבוע הוא יתרון הניידות. כך אנו יכולים לעבור ממקום למקום ללא כל בעיה ולהיחשף למגוון של אטרקציות, פעילויות ונופים. יתרון נוסף בא לידי ביטוי בעלות של הקראוון בהשוואה לצימר. ניתן היום להשיג קראוון נגרר בעלות לא גבוהה וכך לחסוך כמה אלפי שקלים לחופשה.

החיסרון של קראוון נגרר הוא אולי בהיבט של הנוחות והפינוק אבל בהחלט אפשר להתייחס לזה גם כיתרון חוויתי, כך אנו נמצאים עם הקרובים לנו, מבעירים מדובר, מבשלים ביחד ובעיקר נמצאים ביחד. חיסרון נוסף הוא בכל שלא כל אחד יוכל לנהוג, נדרש רישיון וביטוח מיוחד לנהיגה בקראוון נגרר.

צימר – יתרונות מול חסרונות

היתרון של צימר הוא קודם כל בהיבט של הניתוק. כשאנחנו בוחרים בחופשה בצימר אנחנו מתנתקים מכל היום יום והשגרה שלנו, נוסעים צפונה או דרומה ונהנים מהשלווה והשקט. יתרון נוסף הוא בכך שחופשה בצימר היא חופשה מפנקת, לרוב תכלול אמבט ג‘קוזי מפנק, בריכת שחיה במתחם, ארוחת בוקר עשירה ועוד שלל פינוקים.

החיסרונות באים לידי ביטוי במחיר שכן חופשה בצימר לכל המשפחה יכולה להסתכם בעלות של כמה אלפי שקלים ויש גם את נושא הניידות. אנו פחות גמישים מבחינת טיולים, מסלולים, אטרקציות ומוגבלים במידה מסוימת למרחקים קצרים בסמוך לצימר בו אנו שוהים. קחו בחשבון שלא תמיד חייבים לצאת רחוק מהבית כדי לנפוש, אפשר לצאת לחופשת בטן גב קרוב לבית וליהנות לא פחות.