5 דרכים להרגיע את הנפש בצפון

לפעמים אנחנו מרגישים את הצורך לחופש כאילו הוא בוער בנו. אנחנו מרגישים את הצורך הזה להתנתק אבל לא מוצאים את הזמן. ואז נופלת לנו מעין הארה. חופש לא חייב לקחת כמה ימים. חופש לפעמים יכול להיות יום אחד שלם וגם אפילו רק כמה שעות ממנו. אז אם יש לנו כמה שעות בלבד, הצפון הוא החופש האולטימטיבי.

הנה 5 דרכים להרגיע את הנפש בצפון הארץ.

  1. ויפאסנה בצפון- אין כמו מדיטציה כדי להרגיע קצת את המחשבות, את המרוץ היומיומי, את הפחדים והחרדות. השקט שוויפאסנה מייצרת לא מיוצר באף דרך אחרת.

אך כשמוסיפים למדיטציה את הטבע של הצפון הכה יפה שלנו, כל הירוק, האוויר הנקי והכל כך שונה ממרכז הארץ, אפשר לתעל את הגוף והנפש לרמה הכי גבוה ולהרגיש את החופש מקצות האצבעות ועד קוד קוד הראש.

  1. סיור ביקב צפוני- המדינה שלנו אוהבת יין. אחרת אין דרך אחרת להסביר את כמות היקבים הנמצאים בארץ ובצפון בפרט. רוב היקבים הקיימים בצפון הם יקבים שהוקמו עם קום המדינה.

תוכלו להגיע ליקב, בתיאום מראש, וליהנות מסיור במרתפי היקב, מהיסטוריית היקב וכמובן תזכו לטעום מיינות ומגבינות היקב. חוויה מומלצת ומרגיעה גם היא מאחר ויקבים בדרך כלל מתנהלים בשקט לא ברור. כאילו הענבים צריכים להרגיש את תחושת המרגוע בכל חלקו חלק ומתהליך יצור היין.

  1. טיול אופניים- אחד ממסלולי האופניים האהובים של הצפון הוא אגמון החולה. כשאופניים והאגם נפגשים, נוצרת תחושת רוגע בלתי ניתנת להסבר. שילוב הצבעים- האגם הכחול, הטבע הירוק והצהוב משרים תחושה ששום דבר לא בוער. רק אתם והאופניים. הכיף באופניים הוא שזה אתה והקצב שלך. איך שלא תראו את זה, אופניים הם ספורט דמוי מדיטציה.
  2. צימרים לפי שעה בצפון- כמובן שצימר לסופ"ש היא אופציה לא פחות טובה. אך מה קורה אם אין לכם התקציב לסופ"ש? מה קורה אם אין לכם הזמן לסופ"ש?

חדרים לפי שעה הפכו מודרניזציה וכעת מנסים לעשות מהפך בחברה הישראלית. הדעה הרווחת על הישראלי הממוצע היא שחדרים לפי שעה הם חדרים ישנים, מעופשים ולרוב לא נקיים. כיום, בעלי צימרים רבים הבינו שעיקרון הצימרים לפי שעה בצפון, יכול לעשות טוב גם לבעלי הצימרים וגם לבאים להתארח.

צימרים רבים בארץ החלו להציע חדרים לפי שעה ואף שידרגו את הצימרים לכדי יחס אישי ואינטימי לכמה שעות, צימרים לפי שעה בצפון הוא דבר מוכר ונפוץ אך טרם הגיע למרכז הארץ. זכרו, טרנד הצימרים לפי שעה חזר ובגדול.

  1. טיסה בשמי הארץ- כל מי שטס יעיד על תחושת הרוגע שהוא חווה כאשר הוא מציץ מחלון המטוס ורואה משטחים משטחים בשלל צורות ובשלל צבעים מגובה רב. הכל מתגמד והכל נכנס לפרופורציה הנכונה.

חמשת הרעיונות הרשומים למעלה הם הוכחה שאפשר להרגיש בחופש גם אם אין את הזמן הדרוש לחופש. הוכחה לכך שאפשר למצוא את הדרך להירגע גם אם לא למשך זמן ארוך, ובשביל להרגיש בחו"ל לאו דווקא צריך לטוס לחו"ל.